• Id: 35027

Avstriyanın heyətinə olimpiya çempionları başçılıq edir

Beate Schrott
Avstriyanın idmançısı Beate Schrott. John G.Mabanglo/EPA
Olimpiya çempionu adını qazanmış bir sıra avstriyalı idmançı Bakı 2015-də bu ölkəni təmsil edəcəklər.

Avstriya Atletika Federasiyası Bakı 2015 Avropa Oyunları üçün özünün olimpiya qaliblərindən ibarət komandasını ictimaiyyətə təqdim edib.

34 yaşlı disk atıcısı Gerhard Mayer Pekin 2008 və London 2012 Olimpiya Oyunlarının iştirakçısıdır. O həm də 2007 Universiadasında qızıl medala layiq görülüb.  

Beate Schrott London 2012 Olimpiya Oyunlarında qadınlar arasında sədlərlə 100 m məsafəyə qaçışı 8-ci yerdə bitirib, Andreas Vojta isə Londonda 1500 m məsafəyə qaçışda yarışıb.  

Bakı 2015 Avropa Oyunlarında Avstriyanı təmsil edəcək Ivona Dadic 200 m məsafəyə qaçışda mübarizə aparacaq. O, 2012-ci ildə heptatlon üzrə Olimpiya Oyununda yarışmış ilk avstriyalı qadın idmançıdır.  

Avstriyanı təmsil edəcək və daha böyük beynəlxalq təcrübəyə malik idmançılardan, son qapalı şəraitdə keçirilmiş atletika üzrə Avropa Çempionatında 3000 m məsafəyə qaçışı 10-cu yerdə başa vurmuş cütlüyün bir üzvü Jennifer Wenth, digəri isə 2009 Avropada Gənclər Arasında Olimpiya Festivalında nüvə atıcılığı və disk atıcılığı üzrə iki medal qazanmış Lukas Weißhaidinger olacaq.

Avstriya Bakı 2015 Avropa Oyunlarında atletika üzrə tək komanda medalı uğrunda Albaniya, Andorra, Ermənistan, Azərbaycan, Bosniya-Herseqovina, Kosovo, Gürcüstan, İsrail, Lüksemburq, Malta, Makedoniya, Moldova, Monteneqro, Slovakiya və Lixtenşteyn, San Marino və Gibraltardan ibarət kiçik dövlətlərin komandalarına qarşı mübarizə aparacaq.

Kişilərdən ibarət komandanın üzvlərinin tam siyahısı: Benjamin Grill (100m); Dominik Distelberger (200m); Dominik Hufnagl (400m); NikolausFranzmair (800m); Andreas Vojta (1500m); Brenton Rowe (3000m); Valentin Pfeil (5000m); Dominik Siedlaczek (sədlərlə 110m); Thomas Kain (sədlərlə 400m); Christian Steinhammer (maneələri dəfetməklə 3000m); Josip Kopic (hündürlüyə tullanma); Paul Kilbertus (şüvüllə tullanma); Julian Kellerer (uzunluğa tullanma); Roman Schmied (üç təkanla tullanma); Lukas Weisshaidinger (nüvə atıcılığı); Gerhard Mayer (disk atıcılığı); Benjamin Siart (çəkic atıcılığı); Matthias Kaserer (nizə atıcılığı); EkeminiBassey, Markus Fuchs, Benjamin Grill, ChristophHaslauer and Thomas Rosenthaler (4x100m); NikolausFranzmair, Mario Gebhardt, Dominik Hufnagl, Thomas Kain, Andreas Rapatz and Christian Smetana (4x400m).

Qadınlardan ibarət komandanın üzvlərinin tam siyahısı: Viola Kleiser (100m); Ivona Dadic (200m); Susanne Walli (400m); Pamela Märzendorfer (800m); Elisabeth Niedereder (1500m); Jennifer Wenth (3000m); Anita Baierl (5000m); Beate Schrott (100m sədlər); Verena Menapace (sədlərlə 400m); Stefanie Huber (maneələri dəfetməklə 3000m); Nina Luyer (hündürlüyə tullanma); Kira Grünberg (şüvüllə tullanma); Sarah Lagger (uzunluğa tullanma); Michaela Egger (üçtəkanla tullanma); VeronikaWatzke (nüvə atıcılığı və disk atıcılığı); Julia Siart (çəkic atıcılığı); Elisabeth Eberl (nizə atıcılığı); Ivona Dadic, Ina Huemer, Viola Kleiser, Alexandra Toth and Eva Wimberger (4x100m); Verena Menapace, Elisabeth Niedereder, VerenaPreiner, Carina Schrempf, Julia Schwarzinger and Susanne Walli (4x400m).


    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 51826
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    ATLETİKA - yaddaqalan məqamlar

    Bakı 2015 çərçivəsində atletika üzrə keçirilmiş yarışların ümumi icmalı
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 50706
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    Slovaklar rəqiblərinə cəmi yarım xalla qalib gəldilər

    Atletikada ilk medalların sahibləri bilindi
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 48358
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    Atletika komandalarının ölkələr üzrə xülasəsi

    40 növ yarışdan sonra ən çox xal toplayan 3 komanda medal qazanacaq
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 47136
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    Gənc ulduz Nazim Babayev qələbəyə hazırdır

    Avropa Oyunlarının gənc siması Rio 2016-ya vəsiqə haqqında düşünür
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 35027
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    Avstriyanın heyətinə olimpiya çempionları başçılıq edir

    Olimpiya çempionu adını qazanmış bir sıra avstriyalı idmançı Bakı 2015-də bu ölkəni təmsil edəcəklər…
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 30153
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: News Article (code:800000)
    • Hide from news list: False

    Hansen Avropa Atletikası üzrə yeni prezident seçilib

    Norveçli Svein Arne Hansen, Hansjörg Virtzdən sonra Avropa Atletikasının prezidenti postuna layiq…
    • PublishingList: NEWSARTICLE.SUGGESTED.NEWS
    • Id: 27306
    • Area: News (code:800)
    • Section: General (code:8000)
    • Kind: Press release (code:700003)
    • Hide from news list: False
Canlı