Oyunların Xəbərlər Xidməti

  • Id: 56410

Bağlanış Mərasimi üzrə bayraqdarların siyahısı

- Bazar günü axşam öz MOK-larının bayrağını Olimpiya Stadionuna gətirəcək ayrı-ayrı şəxslərin siyahısı
- MOK-lar əlifba sırası ilə düzüləcək
 Milli Olimpiya Komitəsi 
 Bayraqdar 
 İdman
 Albaniya  İqli Ramosakaj  
 cüdo
 Andora  Erik Fernandez Malvar  üzgüçülük
 Ermənistan
   
 Avstriya  Karolin Pilhatş   üzgüçülük
 Azərbaycan  Teymur Məmmədov
 boks
 Belarus  Mikita Tsmi  üzgüçülük
 Belçika
 Lian Tan  badminton
 Bosniya və Hersoqavina
 Larisa Serik  cüdo
 Bulqarıstan  Stefani Stoeva  badminton
 Xorvatiya  Josip Bepo Filipi  boks
 Kipr  Andreas Krassas  cüdo
 Çexiya
 Lukas Krpalek  cüdo
 Danimarka
 Line Kjaersfeldt  badminton
 Estoniya
 Daniel Zaitsev  üzgüçülük
 Finlandiya  Peter Brull
 “chef de mission”-un müavini
 Formal Yuqoslaviya Respublikası - Makedoniya   
 Katerina Nikoloska  cüdo
 Fransa  Nicolas D'Oriano
 üzgüçülük
 Gürcüstan
 Avtandili Tçrikişvili
 cüdo
 Almaniya
 Martina Traydos
 cüdo
 Böyük Britaniya
 Co Coys
 boks
 Yunanıstan  Dimitrios Dimitriou
 üzgüçülük
 Macarıstan
 Miklos Unqvari
 cüdo
 İslandiya
 Kari Gunnarsson  badminton
 İrlandiya
 Mona McŞarri  üzgüçülük
 İsrail
 Ziv Kalontarov  üzgüçülük
 İtaliya
 Alessio Fokoni  qılıncoynatma
 Kosovo
 Majlinda Kelmendi  cüdo
 Latviya
 Sandra Alekseyeva  BMX velosipedi
 Lixtenşteyn
 Tarik Hoç  üzgüçülük
 Litva
 Marius Paskevisius  judo
 Lüksemburq
 Lis Fautş  qılıncoynatma
 Malta  Marcon Bezzina  cüdo
 Moldova  Veaçeslav Gojan  boks
 Monako
 Cedric Bessi  cüdo
 Monteneqro  Nikola Qusiç  cüdo
 Hollandiya  Tvan Van Gendt  BMX velosipedi
 Norveç
 Marte Loevberq  üzgüçülük
 Polşa
 Anjelika Vator  qılıncoynatma
 Portuqaliya
 Telma Monteiro  cüdo
 Rumıniya
 Ana Maria Branza  qılıncoynatma
 Rusiya
 Anton Çupkov   üzgüçülük
 San Marino
 Beatrice Feliçi  üzgüçülük
 Serbiya
 Dusan Domoviç-Bulut
 3x3 basketbol 
 Slovakiya
 Radoslav Presinski   voleybol
 Sloveniya
 Anamari Klementina Velensek  cüdo
 İspaniya
 Pablo Abian
 badminton
 İsveç  Anna Laurell Naş
 boks
 İsveçrə  Bruce Brunold  qılıncoynatma
 Türkiyə
 Ebru Şahin  cüdo
 Ukrayna  Olqa Mazniçenko  3x3 basketbol
Canlı